Herbapol-Lublin rozbudował zakład produkcji dżemów w Lubawie Materiały prasowe

Herbapol-Lublin rozbudował zakład produkcji dżemów w Lubawie

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Herbapol-Lublin ukończył ważną inwestycję w oddziale w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie, powiat iławski), w którym powstają produkty dżemowe. Objęła ona budowę nowej hali oraz uruchomienie nowoczesnej linii produkcyjnej. To kolejny istotny krok zwiększający potencjał produkcyjny firmy tej istniejącej od 1949 r. polskiej firmy.

Nowa linia do produkcji dżemów jest oparta o nowoczesną technologię, zawierającą standardy Lean Management, mające na celu skrócenie czasu przezbrojeń pomiędzy formatami słoików oraz wizualizację części formatowych wraz z ustawieniami procesu dla operatorów. Projektując maszyny skupiono uwagę na optymalizacji zużycia nośników energii. Inwestycja obejmuje także budynek magazynowo-produkcyjny.

– Inwestycje to niezbędna baza dalszego, stabilnego rozwoju – mówi Evangelos Evangelou, Prezes Herbapolu-Lublin. – Dzięki nim możemy umacniać naszą przewagę konkurencyjną, poprzez zwiększanie potencjału poszczególnych zakładów oraz usprawnianie procesów produkcyjno-logistycznych. Co ważne, zgodnie z naszą strategią CSR, każda z realizowanych przez nas inwestycji, spełnia też określone wymogi środowiskowe – dodaje.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Nowy park maszynowy w lubawskim oddziale Herbapolu-Lublin jest w pełni zautomatyzowany. Zastosowane innowacje technologiczne obejmują cały proces produkcji – począwszy od rozładunku słoików, które są podawane automatycznie na linię, poprzez proces przygotowania dżemów, w którym wszystkie składniki również są dodawane automatycznie, a receptury są zapisane w komputerze. Niezwykle ważnym elementem inwestycji jest pasteryzator, który kontroluje proces na każdym etapie: od pasteryzacji, poprzez wstępne chłodzenie, po wychłodzenie produktu. W tym urządzeniu jest siedem niezależnych sekcji, regulowanych i dostosowanych do procesu przez technologów zakładu. Pasteryzator pozwala ponadto na odzysk ciepła, a co za tym idzie mniejsze zużycie węgla i ograniczenie emisji CO2.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Dyrektor operacyjny w Herbapolu-Lublin podkreśla korzyści płynące z nowej inwestycji.

– Dbając o nieustanny rozwój naszych zakładów, korzystamy z najnowocześniejszych, innowacyjnych technologii. Rozwiązania zaimplementowane w oddziale w Lubawie przede wszystkim zwiększają aż trzykrotnie nasze moce produkcyjne – komentuje Paweł Ogorzałek. – Produkty dżemowe Herbapolu już wcześniej cieszyły się renomą wśród konsumentów, doceniających ich znakomite walory smakowe. Teraz możemy zaoferować dżemy, konfitury i powidła o jeszcze wyższej, w pełni powtarzalnej jakości, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To z pewnością dodatkowo umocni pozycję Herbapolu-Lublin w tej ważnej kategorii rynkowej – zaznacza.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

O inwestorze:

Herbapol-Lublin to firma z polskiego rynku spożywczego z historią sięgającą 1949 roku. Portfolio produktowe firmy obejmuje kategorie syropów owocowych, herbatek owocowych, ziołowych, funkcjonalnych, herbat białych, zielonych, czerwonych i czarnych, produktów dżemowych, syropów do mleka i gotowych do picia napojów herbacianych oraz cukierków odświeżających. W portfolio produktowym marki znajdziemy m.in. Herbapol, Big-Active, Zioła Mnicha, Nasza, Polana.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA